Chystáte se k vymalování obývacího pokoje a máte již připravenou malířskou barvu, vyklizený nábytek a svinutý koberec ve vedlejší místnosti? Ponořili jste váleček do barvy a první tahy s nalepenými úlomky starého nátěru na válečku vás přesvědčily o tom, že je vysloveně nutné jej strhnout? Změna plánu vás pak dovede k tomu odložit váleček a začít naopak s prací na štaflích se špachtlí v ruce a malířskou štětkou či namočenou houbou do teplé vody.
Tento scénář možná znají mnozí z vás, co někdy malovali svépomocí. Odstranění staré malby není jednoduché zejména proto, že je všude kolem vás značný nepořádek. Mokré kusy starých nánosů se totiž mění v dokonalé blátíčko, a to pak dopadá na podlahu a další předměty. Odstranit jej odtud je příšerný úkol, ale my máme pro vás zlepšovací návrh. Což takhle sáhnout po uschované roli bublinkové fólie?
Fólii natáhnete po podlaze v několika pruzích, které k sobě přilepíte lepicí páskou. Vytvoříte souvislou vrstvu, kterou je vhodné ještě posílit druhou vrstvou, k té první kolmou. Takto kompaktní povrch poslouží jako pevné podloží, kam mohou dopadat zbytky barev, aniž byste jim věnovali pozornost. Ke konci práce pak necháte starou malbu na podlaze vyschnout a jednoduše jí setřesete na hromádku a následně vyhodíte do kontejneru s komunálním odpadem. A fólii buď zlikvidujete do kontejneru s tříděným odpadem, anebo si ji uschováte pro další malířské práce.
Řešení vskutku jednoduché, za pár korun, pohodové, elegantní, a téměř bezpracné. Žádné mytí parket nebo plovoucí podlahy či zanesených spár keramické dlažby. Výhodou je i velmi dobrá dostupnost bublinkových fólií, které se využívají zcela běžně v logistice. Můžete mít fólii doma v zásobě i pro balení věcí při stěhování nebo odesílání balíku s nějakými předměty. Fólie je zdravotně nezávadná a lze do ní zabalit i potraviny.