Co když není naspořeno?


Pokud máte měsíční příjem sto tisíc a více, je jedno zda poctivě nebo nepoctivě (mimochodem, jde to poctivou cestou?) tak se lehce spoří na nějaký účet, který opět vyrobí další peníze. A věřte, že to procento je sice malé, ale když si na něj dáte milion, a ten při této mzdě reálně uspořit jde, tak pak už se to jen množí a nemusíte ani pracovat.

Jenže my se zde budeme bavit o lidech běžných, poctivě pracujících v nepřetržitých provozech, nebo u pokladen v supermarketu. Ti si asi neušetří a když tak ne tolik, aby je trápila otázka, kam s prvním milionem. Spíše je bude trápit otázka jiná, a to kde vzít peníze třeba na vlastní bydlení. S jejich příjmem to bude pro ně hodně zajímavé. Dá se z něj sice žít a možná něco odložit, ale ušetřit si na byt? Ani do důchodu.

létající bankovky

Bude tedy třeba něco vymyslet a najít někoho, kdo by poskytl třeba hypotéku, nebo velkou půjčku. Jenže, je někdo takový? Odpovíme si naprosto upřímně, je, ale určitě žádná banka. Ta má totiž povinnost nadiktovanou Českou národní bankou, prověřit bonitu klienta, tedy hlavně prozkoumat to, zda má dost velký příjem na to, aby mohl splácet. A banka kolem toho roztočí kolotoč, vesměs naprosto zbytečný, protože klienta mohou tak jak tak do tří měsíců vyhodit z práce a jiná nebude, takže nebude mít z čeho splácet.

kufr s penězi

Ale banka si jej prověřila, tak co. Ve velké většině případů však banka peníze nepůjčí, protože bude klient mít podle nich nízký příjem. Ten je pochopitelně nutno doložit a k tomu přiznat veškeré výdaje. Což mimo jiné žere čas. Proto existuje hypotéka bez dokládání příjmů. Není v bankovním sektoru, musí se mimo něj a musí se vědět kam se obrátit. Vy jako čtenáři tohoto článku to za chvíli budete vědět také. Stačí kliknout na odkaz, který je výše zvýrazněn jinou barvou písma. To vás přenese na jiný web a tady už uvidíte sami.